Ortodoncja

Ortodoncja to dyscyplina stomatologiczna, której zadaniem jest wykrycie wady oraz zaplanowanie działań profilaktycznych i leczenia w zakresie wad zębowych, wad zgryzu jak również wad podstaw kostnych szczękowo-twarzowych u dorosłych i dzieci.
Leczenie ortodontyczne najczęściej kojarzy się z młodszymi pacjentami, niemniej jednak odpowiednio prowadzone leczenie może być skuteczne w każdym wieku. Nowoczesne aparaty ortodontyczne pozwalają osiągnąć doskonały efekt leczenia również u pacjentów dorosłych. Leczenie ortodontyczne przeprowadzane jest u osób dorosłych w przypadku występowania wad zgryzu, które nie były wcześniej leczone. Leczenie podejmuje się też u pacjentów przygotowujących się do zabiegów implantologicznych i protetycznych.

Obecnie na rynku dostępny jest szeroki wybór aparatów dzięki czemu możemy dostosować odpowiednie rozwiązanie do potrzeb konkretnego pacjenta. U Pacjentów dorosłych w przypadkach wad morfologicznych proponuje się często leczenie zespołowe ortodontyczno-chirurgiczne oraz periodontologiczno-chirurgiczne.