Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza to dział stomatologii zajmujący się leczeniem próchnicy – najczęstszej choroby zębów. Rozwój próchnicy spowodowany jest niewłaściwą, niewystarczającą higieną jamy ustnej oraz spożywaniem dużej ilości słodyczy. Może być również wynikiem nieprawidłowej budowy zębów. Nieleczona próchnica może doprowadzić do uszkodzenia zęba, złamania części lub całości korony zęba, jak również powoduje nieestetyczny wygląd zębów. Podstawowe zabiegi w ramach stomatologii zachowawczej to oczyszczenie zębów z próchnicy oraz wypełnienie ubytków.

Usuwanie próchnicy odbywa się w znieczuleniu miejscowym i jest bezbolesne. Dodatkowo dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów o szerokiej gamie kolorystycznej wypełnienie może być wykonane w estetyczny, prawie niezauważalny sposób. W naszych gabinetach korzystamy z najlepszych wypełnień światłoutwardzalnych.

W zakresie stomatologii zachowawczej oferujemy następujące zabiegi:

wypełnienia stałe światłoutwardzalne
wypełnienia czasowe
endodoncja – leczenie kanałowe
reendodoncja – powtórne leczenie kanałowe
Leczenie próchnicy zębów

Dlaczego dbałość o higienę jamy ustnej i leczenie zębów jest tak ważne dla zdrowia? Bakterie znajdujące się w jamie ustnej mogą prowadzić do próchnicy oraz wielu innych schorzeń, takich jak schorzenia dziąseł i przyzębia, nieprzyjemny zapach z ust, jak również choroby serca, nerek i stawów!

To właśnie sprawia, że leczenie próchnicy jest tak ważne nie tylko w utrzymaniu pięknego i zdrowego uśmiechu, ale przede wszystkim w utrzymaniu zdrowia całego organizmu.